Stomatolog dziecięcy

Jedną ze specjalności naszego centrum stomatologicznego jest leczenie zachowawcze dzieci i młodzieży. Wieloletnie doświadczenie oraz przyjemna atmosfera daje gwarancję zminimalizowania stresu Małego Pacjenta i redukuje nieprzyjemności praktycznie do zera.

 

dziewczynka u stomatologa

 

Leczymy przyjaźnie dzięki:

 

  • smakowym żelom znieczulającym
  • atraumatycznym metodom leczenia próchnicy
  • kolorowym wypełnieniom lub wypełnieniom w kolorze naturalnym zęba
  • specjalnym nagrodom i dyplomom jakie Mały Pacjent otrzymuje po wyleczeniu ząbka

 

Pierwsza wizyta u stomatologa dziecięcego:

Jeżeli dziecko jeszcze do tej pory nie było nigdy u dentysty, warto przyjść na wizytę adaptacyjną. Najlepiej zgłosić się na nią zawczasu, a nie czekać na pierwszy ból zęba. Podczas tej wizyty w przyjaznej atmosferze zapoznamy dziecko z gabinetem, pokażemy wszystkie nasze „zabawki” do leczenia ząbków i opowiemy co się dzieje na fotelu dentystycznym. Odpowiemy na każde pytanie i zaciekawimy dziecko. Sprawdzimy też zęby i powiemy czy jakieś stworzonka w nich zamieszkały. Na koniec dziecko otrzyma specjalną nagrodę co zachęci je do kolejnych wizyt.

chłopiec u stomatologa dziecięcego

 

Leczenie zębów mlecznych

Wbrew krążącym opiniom zęby mleczne można i należy leczyć, tak samo jak zęby stałe. Jest to bardzo ważne, gdyż nieleczona próchnica zębów mleczaków może mieć ogromne znaczenie dla zdrowia zębów stałych, a tym samym całego narządu żucia.
Prowadzi do:

  • nieprawidłowego ułożenia zębów i wad zgryzu
  • nieprawidłowego wyrzynania się zębów stałych
  • próchnicy zębów stałych
  • zniekształceń korony i korzeni zębów stałych
  • niepełnowartościowej budowy tkanek zębów stałych
  • przebarwień zębów stałych

 

W naszym centrum stomatologicznym u Małych Pacjentów stosujemy najwyższej jakości materiały do wypełnień zębów mlecznych. Kolorowe plomby zachęcają dzieci do współpracy z lekarzem i są ich dumą.

 

Lapisowanie zębów mlecznych

 

Lapisowanie to atraumatyczna metoda leczenia, polegająca na nasączaniu powierzchni zębów mlecznych preparatem utwardzającym zmienioną próchnicowo tkankę zęba. Lapisowanie pozwala zatrzymać próchnicę, a jednocześnie ocala ząb przed usunięciem. Zabieg ten wykonuje się u najmłodszych dzieci ze względu na gorsza współpracę z lekarzem.

 

Lakierowanie zębów mlecznych i stałych lakierem fluorowym

 

Lakierowanie jest zabiegiem profilaktycznym mającym na celu wzmocnienie szkliwa zębów i zwiększenie jego odporności na próchnicę. Dzięki temu zabiegowi minimalizują Państwo ilość powstających nowych ubytków, tym samym oszczędzają swoim pociechom dodatkowych wizyt.


Profesjonalny instruktaż higieny jamy ustnej
(Nauka prawidłowego szczotkowania zębów)

 

Przeprowadzamy profesjonalny instruktaż higieny jamy ustnej wraz z wybarwieniem płytki nazębnej. Nauka prawidłowego szczotkowania zębów u dzieci, jak również u dorosłych, jest bardzo istotna. Często pomimo kompleksowo wyleczonych zębów, po krótkim czasie, problem powraca, co irytuje rodziców i naraża dziecko na dodatkowy stres. Przyczyną zaistniałej sytuacji jest zalegająca płytka bakteryjna doprowadzająca do powstawania nowych ubytków.

Płytka bakteryjna musi zostać usunięta podczas prawidłowego szczotkowania zębów ze wszystkich trudno dostępnych miejsc . Instruktaż przeprowadza dyplomowana higienistka, która pokazuje dziecku jak prawidłowo szczotkować zęby i motywuje do dokładnego mycia poprzez wybarwienie płytki bakteryjnej.

uśmiechnięte dzieci

FILMY EDUKACYJNE – STOMATOLOGIA DZIECIĘCA

Pobierz darmową aplikację,
a mycie ząbków dla twojego malucha stanie się przyjemnością

 

Od dziś dwuminutowe szczotkowanie ząbków przez Twojego malucha PL AQ BrandWebsite Kids Product Landing AW iPhonenie musi być już problemem. Wystarczy, że pobierzesz naszą darmową aplikację, w której w rytm przebojowych piosenek mycie zębów stanie się świetną zabawą.

Dodatkowo punkty do zbierania oraz zabawne wskazówki dotyczące prawidłowego szczotkowania sprawią, że codzienna higiena jamy ustnej stanie się przyjemną rutyną dla malucha.

 

Android-apps-at-Google-Play-Store        icon download apple appstore

 

Wordpress themes JazzSurf