Profesjonalne zabiegi higieniczne zapobiegają powstawaniu chorób zębów i tkanek otaczających ząb. Służą także poprawie estetyki. Aby cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem, zabieg usunięcia kamienia nazębnego i osadu należy powtarzać regularnie co pół roku.

 

Scaling – usunięcie kamienia nazębnego i złogów

 

Kamień nazębny stanowi nie tylko problem natury kosmetycznej, ale przede wszystkim jest zagrożeniem dla zębów i dziąseł. Pozostający na zębach kamień, szczególnie poddziąsłowy (niewidoczny dla oka), stanowi siedlisko niebezpiecznych drobnoustrojów i doprowadza do stanu zapalnego dziąseł i przyzębia, w efekcie którego następuje ich nieodwracalny zanik i odsłonięcie korzeni zębów (paradontoza).

Drobnoustroje nagromadzone w kamieniu zębowym wpływają również na zdrowie całego organizmu, prowadząc do rozwoju chorób, które często nie są bezpośrednio z nimi kojarzone m. in. choroby serca, stawów czy żołądka.

 

Piaskowanie zębów

Piaskowanie zębów polega na usunięciu osadów znajdujących się na powierzchniach zębów, powstałych m. in. po kawie, herbacie, papierosach. Zabieg przywraca naturalną biel zębów.

 

Fluoryzacja

 

Fluoryzacja jest zabiegiem polegającym na pokryciu powierzchni zębów preparatem fluorowym. Lakier fluorowy wbudowuje się w szkliwo, chroni je przed działaniem kwasów powstających podczas spożywania posiłków. Zabieg wzmacnia powierzchnię szkliwa i uodparnia je na działanie próchnicy. Ponadto redukuje istniejącą nadwrażliwość zębów.

 

Profesjonalny instruktaż higieny jamy ustnej

 

Higienizacja wykonywana jest przez lekarza lub dyplomowaną higienistkę stomatologiczną, która została przeszkolona w tym zakresie.

Właściwa higiena jamy ustnej stanowi podstawowy element profilaktyki próchnicy i chorób przyzębia. Zapraszamy Państwa na profesjonalną poradę zanim wystąpią jakiekolwiek choroby związane ze środowiskiem jamy ustnej lub jeśli taka sytuacja już wystąpiła. Opieka, jaką oferujemy w tym zakresie ma pomóc Państwu w zakresie jak najlepszego dbania o higienę jamy ustnej poprzez:

  • ocenę higieny jamy ustnej
  • dopasowanie metody szczotkowania zębów
  • naukę nitkowania przestrzeni międzyzębowych
  • dobór odpowiedniej pasty, szczoteczki oraz innych akcesoriów do higieny jamy ustnej

Wordpress themes JazzSurf